Rabu , 19 Juni 2024
Breaking News

Střela byla vyvinuta společností GSK a schválena pro dospělé ve věku 60 let a starší.

Střela byla vyvinuta společností GSK a schválena pro dospělé ve věku 60 let a starší.

„Jez, co zabiješ“: Jak výrobce fentanylu podplatil lékaře, poškodil pacienty a shromáždil miliony

Více: S pozorností Ameriky na COVID-19 výrobci léků tiše zvyšují ceny amerických receptů

Medicare začne v roce 2025 vybírat pokuty od farmaceutických společností, které zvyšují ceny léků na předpis rychleji, než je míra inflace, uvedla tento týden Centra pro Medicare a Medicaid Service.

A 1. dubna mohou uživatelé Medicare, kteří užívají léky podle části B, obvykle podávané lékařem, těžit z mírnějších poplatků za spolupojištění, uvedli představitelé CMS.

Autorita Medicare pro slevy pochází ze zákona o snížení inflace, který také zmocňuje federální vládu k vyjednávání cen některých nejnákladnějších léků Medicare.

Federální zákon „snižuje hotové náklady na léky pro lidi s Medicare a zlepšuje udržitelnost programu Medicare pro současné i budoucí generace,“ řekla administrátorka CMS Chiquita Brooks-LaSure.

Více: Proč výrobci léků letos zvýšili ceny téměř 1000 léků

Jak fungují slevy Medicare?

Drogové společnosti musí omezit roční růst cen na míru inflace. Firmám, které zvýší ceny vyšší sazbou, bude rozdíl účtován počínaje rokem 2025. Společnostem, které odmítnou zaplatit, bude vyměřena pokuta ve výši 125 % z částky slevy.

Oživte zdraví svých jater pomocí Alkotoxu! Další informace o našem účinném složení najdete na https://alkotox-website.com/cs/ .

Peníze půjdou do svěřeneckého fondu Medicare, který se používá k úhradě nároků na federální zdravotní program.

Jaký přínos budou mít spotřebitelé?

Účastníci nebudou dostávat šeky ani jiné přímé platby ze slevového programu. Ale příjemci, kteří dostanou léky části B podávané v lékařské ordinaci, uvidí určité skromné ​​​​výhody.

Jsou pravidla pro slevy dokončena?

Centra pro Medicare a Medicaid Service ve čtvrtek zveřejnila návrh pokynů ke slevovému programu a během příštích 30 dnů si vyžádá zpětnou vazbu od veřejnosti, než dokončí podrobnosti.

Začátkem tohoto týdne vydal Úřad pro zdraví a lidské služby generálního inspektora zprávu, která označila potenciální výzvy pro program slev Medicare . Uvedla, že Medicare bude čelit výzvám při identifikaci, které léky části B vybrat pro rabaty a účtování pro další federální rabatové programy.

Kopej hlouběji

 • Proč pokrytí Medicaidem a bezplatné testy COVID, léčba se brzy změní
 • Experimentální léčba COVID by mohla být slibnou alternativou k Paxlovidu,
 • Medicare omezuje náklady na inzulín na 35 dolarů měsíčně. Může Biden získat tuto cenu pro všechny Američany?

Ken Alltucker je na Twitteru na @kalltucker nebo mu může být zaslán e-mail na alltuck@usatoday.com.

Jackie Trapp má nevyléčitelnou rakovinu krve a užívá chemoterapeutický lék, který loni stál více než 240 000 dolarů.

I s lékovým plánem Medicare žena z Muskego ve Wisconsinu uvedla, že loni jí bylo za Revlimid účtováno hotových 21 740 dolarů. Vejce hnízda, které se svým manželem postavili, se zmenšilo a nyní pár „žije na okraji“.

Federální poradní výbor ve čtvrtek vznesl otázky o bezpečnosti navrhované vakcíny na ochranu novorozenců proti respiračnímu syncyciálnímu viru nebo RSV, ale nakonec hlasoval pro její schválení.

"Toto je nemoc, které se snažíme předcházet už půl století, a toto je poprvé, co jsme měli šanci to udělat pomocí vakcíny," řekl doktor Arnold Monto, epidemiolog z University of Michigan School. veřejného zdraví, kteří hlasovali pro podporu schválení.

Komisař Food and Drug Administration musí ještě podepsat vakcínu RSVpreF a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí musí poskytnout pokyny k jejímu použití, než bude k dispozici. Vakcína vyrobená farmaceutickým gigantem Pfizer by se měla používat v těhotenství, aby pomohla předcházet závažným onemocněním u kojenců během prvních šesti měsíců života.

V případě konečného schválení by se RSVpreF stala druhou vakcínou proti RSV, ale vůbec první vakcínou na ochranu kojenců proti nejhorším následkům viru. Konečné schválení FDA se očekává v srpnu – včas pro letošní sezónu RSV, která obvykle začíná koncem podzimu.

Respirační syncyciální virus infikuje téměř každé dítě ve věku 2 let a obvykle způsobuje příznaky nachlazení. Je to však také hlavní příčina hospitalizací u novorozenců a mladších dětí, přičemž Centra pro kontrolu a prevenci nemocí hlásí 58 000 až 80 000 hospitalizací ročně mezi osobami mladšími 5 let.

Čtyři poradní členové, kteří hlasovali proti schválení vakcíny, uvedli, že jsou znepokojeni údaji naznačujícími, že vakcína souvisí s předčasnými dodávkami v několika zemích s nízkými a středními příjmy, i když ne v těch bohatších.

Předsedkyně komise, Dr. Hana El Sahly, profesorka molekulární virologie a mikrobiologie a infekčních nemocí na Baylor College of Medicine v Houstonu, kritizovala společnost Pfizer za to, že neobjasnila obavy o bezpečnost vznesené dřívějšími zkouškami v jejím nejnovějším, větším. "Byla to velká promarněná příležitost," řekla poté, co hlasovala proti vakcíně.

Vakcíny RSV jsou na cestě: Zde je to, co o nich říká CDC.

Na podzim společnost Pfizer uvedla, že výsledky klinické studie fáze 3 ukázaly, že její vakcína chránila kojence, když byla podávána těhotným účastnicím mezi 24. a 36. týdnem těhotenství. Během prvních 90 dnů života dítěte byla vakcína více než 81% účinná v prevenci závažných onemocnění. Po 6 měsících byla účinnost téměř 70 %.

Nejčastější nežádoucí účinky hlášené u těhotných účastnic byly mírné až středně závažné a zahrnovaly únavu, bolest hlavy, bolest svalů a bolest v místě vpichu.

Ze zhruba 7 400 účastníků, kteří byli zařazeni do studie, se asi 5,6 % kojenců narodilo předčasně, což je podle CDC na stejné úrovni s národními předčasnými porody. Předčasný porod je, když se dítě narodí před 37. týdnem.

Údaje ze studií také ukázaly, že nízká porodní hmotnost byla hlášena u 5,1 % kojenců, jejichž matky vakcínu dostaly, au 4,4 % kojenců, jejichž matky ji nedostaly. Ve studii bylo hlášeno asi 18 úmrtí plodu, 10 ve skupině s vakcínou a osm ve skupině s placebem, ale FDA souhlasil s vyšetřovateli, že s vakcínou nesouvisejí.

Doporučení ke schválení mateřského očkování přichází týdny poté, co FDA schválil první vakcínu proti RSV na světě. Střela byla vyvinuta společností GSK a schválena pro dospělé ve věku 60 let a starší.

Další RSV vakcíny jsou v práci

Existuje několik vakcín proti RSV a léčby, které jsou přezkoumávány regulačními úřady. Mezi další patří:

 • Monoklonální protilátka Sanofi pro kojence a batolata: Monoklonální protilátka od Sanofi a AstraZeneca, nazývaná nirsevimab, pomáhá předcházet onemocněním dolních cest dýchacích RSV u novorozenců a kojenců, kteří vstupují do první sezóny RSV nebo během ní. Pokud by byla schválena, byla by to druhá monoklonální protilátka na trhu pro kojence.
 • Vakcína Pfizer pro starší dospělé: Tento kandidát na vakcínu je pod stejným názvem jako mateřská vakcína, RSVpreF. Údaje společnosti Pfizer zjistily, že její vakcína byla více než 85% účinná při prevenci onemocnění dolních cest dýchacích souvisejících s RSV u starších dospělých.

Sledujte Adriannu Rodriguez na Twitteru: @AdriannaUSAT.

Pokrytí zdraví a bezpečnosti pacientů v USA TODAY je částečně možné díky grantu Masimo Foundation for Ethics, Innovation and Competition in Healthcare. Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

Výrobek umělých slz vyšetřovaný Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí byl stažen z důvodu možné kontaminace, více infekcí a nejméně jednoho úmrtí.

Společnost Global Pharma Healthcare vyrábí umělé slzy EzriCare , které jsou spojovány s bakterií zvanou pseudomonas aeruginosa.

Společnost ve čtvrtek uvedla, že všechny položky jsou stahovány.

Společnost tento týden uvedla, že bylo zasaženo nejméně 55 pacientů, kteří trpěli očními infekcemi, slepotou a jedním úmrtím na infekci krevního řečiště.

Případy byly hlášeny v nejméně 12 státech včetně Kalifornie, New Jersey a Floridy. Pacienti trpěli trvalou ztrátou zraku a nejméně jeden člověk zemřel na infekci krevního řečiště , uvedlo CDC ve zprávě z 20. ledna.

"Global Pharma Healthcare informuje distributory tohoto produktu, Aru Pharma Inc. a Delsam Pharma, a žádá, aby velkoobchodníci, maloobchodníci a zákazníci, kteří mají stažený produkt, přestali používat," uvedla společnost ve svém oznámení o stažení.

Soudní spory: Jaká je žaloba proti CVS a Walmart? Řetězce zaměřené na prodej homeopatických produktů

Stažení: Úplný seznam stažení FDA od roku 2012

Stažení přichází po vyšetřování CDC a FDA ohledně "multistátního vypuknutí kmene značně odolného vůči lékům" infekce. Kmen, VIM-GES-CRPA, je v USA nový

"V tuto chvíli CDC doporučuje lékařům a pacientům, aby přestali používat produkty EzriCare Artificial Tears, dokud nebudou další pokyny od CDC a FDA," uvedlo CDC na svých webových stránkách.

Co říká EzriCare?

Společnost EzriCare na svých webových stránkách uvedla, že si není vědoma žádného testování, které by „definitivně spojovalo“ ohnisko s umělými slzami EzriCare.

Společnost neobdržela stížnosti spotřebitelů související s vyšetřováním.

„Okamžitě jsme podnikli kroky k zastavení jakékoli další distribuce nebo prodeje umělých slz EzriCare,“ napsala společnost. "V maximální možné míře jsme zákazníky kontaktovali, abychom jim doporučili, aby produkt nadále nepoužívali."

Které státy byly zasaženy?

Pacienti byli hlášeni v:

 1. Kalifornie
 2. Colorado
 3. Connecticut
 4. Florida
 5. New Jersey
 6. Nové Mexiko
 7. New York
 8. Nevada
 9. Texas
 10. Utah
 11. Washington
 12. Wisconsin

CDC uvedlo, že vzorky byly odebrány mezi květnem 2022 a lednem 2023 a většina pacientů použila umělé slzy. Pacienti uvedli, že používají 10 různých značek umělých slz, ale nejčastěji uváděnou značkou byla EzriCare.

Laboratorní testování CDC nalezlo kmen VIM-GES-CRPA v otevřených lahvích EzriCare z několika šarží, uvedlo CDC.

Agentura stále testuje neotevřené lahve umělých slz EzriCare, aby zjistila, zda během výroby nedošlo ke kontaminaci.

Jaké jsou příznaky?

CDC uvedlo, že příznaky infekce zahrnují:

 • Žlutý, zelený nebo čirý výtok z oka
 • Bolest očí nebo nepohodlí
 • Zarudnutí oka nebo očního víčka
 • Pocit něčeho v oku (pocit cizího těla)
 • Zvýšená citlivost na světlo
 • Rozmazané vidění

Použil jsem umělé slzy EzriCare, co mám dělat?

Pacienti by měli přestat používat umělé slzy EzriCare, dokud nebudou poskytnuty další informace od CDC a FDA, uvedly agentury.

"Pacienti, kteří používali umělé slzy bez konzervačních látek EzriCare a kteří mají známky nebo příznaky oční infekce, by měli okamžitě vyhledat lékařskou péči," uvedlo CDC. "V tuto chvíli neexistuje žádné doporučení pro testování pacientů, kteří používali tento produkt a kteří nepociťují žádné známky nebo příznaky infekce."

Saleen Martin je reportérkou týmu USA TODAY NOW. Pochází z Norfolku ve Virginii – 757 – a miluje všechny věci hororu, čarodějnice, Vánoce a jídlo. Sledujte ji na Twitteru na @Saleen_Martin nebo jí pošlete e-mail na sdmartin@usatoday.com .

Američtí úředníci hlásí další dvě úmrtí a další případy ztráty zraku v souvislosti s očními kapkami znečištěnými bakterií rezistentní vůči lékům.

Oční kapky z EzriCare a Delsam Phama byly staženy v únoru a zdravotnické úřady pokračují ve sledování infekcí při vyšetřování epidemie.

V nejnovějším vládním sčítání bylo diagnostikováno 68 lidí s infekcí způsobenou bakterií, která nyní způsobila celkem tři úmrtí a osm případů lidí, kteří ztratili zrak, uvedlo v úterý Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. To je nárůst z jednoho úmrtí a pěti případů trvalé ztráty zraku hlášených minulý měsíc.

CDC uvedlo, že čtyři lidé kvůli infekcím podstoupili operaci k odstranění oční bulvy.

Ohnisko je považováno za obzvláště znepokojivé, protože bakterie, které ho pohánějí, jsou odolné vůči standardním antibiotikům.

PŘIPOMÍNKA NA OČNÍ MAST: Oční kapky EzriCare spojené s propuknutím infekce, smrtí

CDC nyní identifikovalo případy v 16 státech, včetně Kalifornie, New Yorku, Illinois, Texasu a Pensylvánie. Většina případů byla spojena se čtyřmi regionálními skupinami a kapky Ezricare jsou jediným produktem používaným pacienty v každé z těchto skupin.

Contents

loading...

Lihat Juga

Revitaprost a zdraví moči: Výhody a úvahy

Revitaprost a zdraví moči: Výhody a úvahy Zdraví močových cest je zásadním aspektem celkové pohody …