Kamis , 25 April 2024
Breaking News

Dzisiaj pobrali kawałek znalezionego raka skóry.

Dzisiaj pobrali kawałek znalezionego raka skóry.

Czy to różowe oczy, czy alergia?

Czerwone i swędzące oczy mogą być również oznaką sezonowych alergii. Alergie są częste wiosną, gdy wzrasta ilość pyłków. Jeśli masz skłonność do alergii, możesz rozważyć ograniczenie wycieczek na świeżym powietrzu w miesiącach wiosennych.

Doktor Ronald Benner, optometrysta i prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego, zaleca, aby ludzie, którzy podejrzewają infekcję, udali się do lekarza.

„Trudno określić, czy ma to podłoże w alergii, czy jest to infekcja bakteryjna, czy może infekcja wirusowa?” powiedział Benner.

Objawy różowego oka COVID

Benner powiedział, że niektóre osoby, u których rozwinął się wirus różowego oka, mogą nie zauważyć żadnych innych objawów.

„W przypadku tego nowego wariantu COVID czasami jedynym objawem jest zapalenie spojówek” – powiedział Benner.

Dodał, że w rzadkich przypadkach przypadki różowego oka wywołanego przez Covid-19 mogą utrzymywać się przez dwa do trzech tygodni.

Dr Jeff Pettey, profesor nadzwyczajny na Wydziale Okulistyki i Nauk Wizualnych Uniwersytetu Utah, powiedział, że objawy zapalenia spojówek wywołanych przez Covid-19 są podobne do innych infekcji wirusowych różowego oka.

„Objawy mogą być bardzo łagodne lub ciężkie, objawiające się bólem oczu i zamglonym widzeniem w wyniku zajęcia rogówki” – powiedział Pettey. „Jeśli ktoś ma różowe oko i inne objawy COVID, powinien wykonać test lub zwrócić się o pomoc lekarską”.

Chociaż wszystkie rodzaje różowego oka powodują zaczerwienienie oczu, inne objawy różnią się w zależności od rodzaju infekcji, powiedział Benner. Infekcja bakteryjna zwykle powoduje dużą ilość wydzieliny, podczas gdy alergie częściej powodują swędzenie i łzawienie.

Więcej: Długi Covid ma pewne dziwne objawy. Jednym z nich może być ślepota twarzy.

Kliknij https://welltone-website.com/ i już dziś wzmocnij zdrowie swojego serca.

Zabiegi: Co zrobić, jeśli masz różowe oko

Benner zaleca wizytę u okulisty, jeśli w ich oczach pojawia się stan zapalny lub zaczerwienienie i występują inne objawy, takie jak wydzielina, swędzenie lub dyskomfort.

Lekarze przepisują leczenie w zależności od rodzaju infekcji:

  • Bakteryjne różowe oko zwykle leczy się kroplami do oczu zawierającymi antybiotyki.
  • Krople do oczu mogą również złagodzić swędzenie i obrzęk spowodowane alergiami.
  • W przypadku infekcji wirusowych pocieszeniem może być chłodna myjka lub sztuczne łzy. Benner powiedział, że objawy większości infekcji wirusowych ustępują w ciągu siedmiu do dziesięciu dni.

Jeśli podejrzewasz zapalenie oczu, Benner zaleca ostrożność w zakresie higieny osobistej:

  • Unikaj dotykania oczu.
  • Regularnie myj ręce wodą i mydłem.
  • Nie udostępniaj innym przedmiotów osobistych, takich jak makijaż oczu.

Ken Alltucker jest na Twitterze pod adresem @kalltucker lub można go wysłać e-mailem na adres alltuck@usatoday.com

W ramach kolejnej przełomowej zmiany w sposobie śledzenia Covid-19 przez kraj, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wstrzymają wysiłki mające na celu zliczanie codziennych przypadków i zamiast tego przeniosą nadzór na hospitalizacje lub śmierć, podobnie jak w przypadku śledzenia grypy.

Codzienne zgłaszanie przypadków COVID-19 kończy się wraz z zakończeniem stanu nadzwyczajnego zdrowia publicznego 11 maja i przejściem w USA na cotygodniowy nadzór nad zgonami i hospitalizacjami. Kolejna zmiana: oznaczone kolorami mapy społeczności pokazujące przypadki według powiatów zostaną zastąpione innym środkiem opartym na przyjęciach do szpitala.

Wiadomość ta nadeszła po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła w piątek, że Covid-19 nie stanowi już globalnego zagrożenia, mimo że pandemia jeszcze się nie zakończyła.

Urzędnicy CDC opisali zmiany w raportowaniu jako lepiej pasujące do obecnej fazy Covid-19. Urzędnicy podkreślili, że nowa metoda śledzenia wirusa – obejmująca hospitalizacje, analizę ścieków i nadzór genomiczny – zapewni krajowym i lokalnym urzędnikom ds. zdrowia oraz społeczeństwu przydatne informacje umożliwiające śledzenie trendów wirusowych.

Najnowsze dane pokazują, że co tydzień na Covid-19 umiera ponad 1000 Amerykanów, czyli znacznie poniżej wartości szczytowej ze stycznia 2021 r., kiedy w ciągu tygodnia zmarło ponad 23 000 osób.

„COVID-19 pozostaje ryzykiem i CDC w dalszym ciągu angażuje się w zapobieganie poważnym chorobom i zgonom związanym z Covid-19, szczególnie w przypadku osób o podwyższonym ryzyku” – powiedział dr Nirav Shah, główny zastępca dyrektora CDC.

Więcej: W miarę jak stany ograniczają Medicaid, niektórzy obawiają się, że przez pomyłkę zakończą ubezpieczenie milionom kwalifikujących się osób

Oto, co wiemy.

„To w dużej mierze sytuacja zależna od stanu” – powiedział Jackson.

Urzędnicy twierdzą, że śledzenie przypadków stało się trudniejsze ze względu na dużą liczbę testów domowych. Osoby z łagodnymi lub bezobjawowymi przypadkami, które korzystają z szybkich domowych testów na obecność wirusa Covid-19, często nie zgłaszają wyników swojemu lekarzowi ani lokalnemu wydziałowi zdrowia publicznego. Oznacza to, że urzędnicy publiczni nie mają dokładnej liczby przypadków.

Dr Marcus Plescia, dyrektor medyczny Stowarzyszenia Urzędników Zdrowia Stanowego i Terytorialnego, powiedział, że monitorowanie wirusa, takiego jak grypa lub inne wirusy układu oddechowego, ma większy sens dla stanów.

„Będziemy mieli pewne wyczucie kierunku” dzięki modelowi nadzoru przypominającemu grypę, powiedziała Plescia. „Po prostu nie będzie tak, że będziemy próbowali wychwytywać każdy przypadek, co nie udawało nam się od dłuższego czasu”.

Na początku pandemii urzędnicy ds. zdrowia publicznego mieli nadzieję, że wirusa można spowolnić poprzez kontaktowanie się z osobami chorymi na Covid-19 i izolowanie ich oraz informowanie innych osób, które mogły być narażone. Jednak wirus rozprzestrzeniał się zbyt szybko, aby śledzenie kontaktów było skuteczne.

Jak będą teraz śledzone dane dotyczące COVID

  • Szpitale. Muszą zgłaszać liczbę pacjentów z dodatnim wynikiem testu na Covid-19, którzy odwiedzają izby przyjęć lub są przyjmowani do placówki.
  • Monitoring ścieków. CDC będzie śledzić wirusa w setkach społeczności reprezentujących prawie 140 milionów mieszkańców. Shah powiedział, że CDC stara się zwiększyć możliwości stanowych i lokalnych wydziałów zdrowia w zakresie monitorowania trendów w zakresie chorób zakaźnych na podstawie próbek ścieków.
  • Laboratoria. Agencja będzie opierać się na dobrowolnych raportach z sieci ponad 450 laboratoriów w całym kraju śledzących wirusy układu oddechowego. Laboratoria te będą śledzić współczynnik dodatnich wyników testu na Covid-19 – miarę częstotliwości pozytywnych testów, która jest uważana za kluczowy wskaźnik zasięgu wirusa w społeczności.

Gdzie znaleźć nowy moduł do śledzenia danych COVID

Opinia publiczna będzie mogła zapoznać się z nowym modułem do śledzenia danych dotyczących COVID-19 oraz sprawdzić poziom hospitalizacji i zgonów w swojej społeczności. Liczby te będą co tydzień aktualizowane na stronie data.cdc.gov .

CDC zmieni sposób gromadzenia danych o zgonach, przechodząc z obecnych systemów na takie, które opierają się na tymczasowych danych z aktów zgonu. Urzędnicy twierdzą, że dane są aktualizowane, gdy lokalna jurysdykcja ds. zdrowia publicznego zgłasza zgony. Urzędnicy twierdzą, że nowy system będzie dokładniej odzwierciedlał przypadki zgonów.

Jackson powiedział, że narzędzie do śledzenia danych obejmie inne wskaźniki, takie jak trendy dotyczące ścieków i wizyty na oddziałach ratunkowych, co zapewni wcześniejsze sygnały o zmianach w aktywności COVID-19. Ludzie mogą również zobaczyć ogólnokrajowe dane dotyczące odsetka pozytywnych testów na Covid-19, ale Jackson powiedział, że minie kilka tygodni, zanim to się pojawi.

Dodał, że nadzór genomiczny będzie informował zdrowie publiczne o rozprzestrzenianiu się nowych wariantów koronaawirusa. Dane dotyczące szczepień będą przekazywane przez lokalne podmioty zajmujące się zdrowiem publicznym, które podpiszą umowy o wykorzystywaniu danych. CDC nie będzie już otrzymywać tych danych po 11 maja od jurysdykcji, które nie podpiszą takich umów. CDC będzie również przekazywać dane z krajowych badań dotyczących szczepionek.

NAJNOWSZE: Nowy wariant COVID o nazwie Arcturus jest powiązany z różowym okiem. Oto, co musisz wiedzieć.

Skąd CDC będzie wiedzieć, kiedy wirus się pogorszy, bez codziennych raportów o przypadkach?

Shah powiedział, że nadal będą dostępne różne punkty danych umożliwiające śledzenie i informowanie opinii publicznej o aktywności wirusów.

Sieć laboratoriów zdrowia publicznego będzie testować wirusa w podobny sposób, w jaki wykrywa grypę, RSV i inne wirusy układu oddechowego. Wizyty na oddziałach ratunkowych i przyjęcia do szpitala również poinformują zdrowie publiczne o trendach wirusowych.

Chociaż CDC określiło obecnie ryzyko COVID-19 jako niskie w prawie wszystkich społecznościach w całym kraju, Jackson powiedział, że nowy system śledzenia, który w dużej mierze opiera się na danych szpitalnych, poinformuje zdrowie publiczne, gdy zmienią się okoliczności. Jeśli na przykład liczba hospitalizacji z powodu Covid-19 gwałtownie wzrośnie, urzędnicy zdrowia publicznego mogą zalecić noszenie maski. Szpitale i inne gabinety lekarskie również powinny zalecać maskowanie w przypadku gwałtownego wzrostu liczby wirusów w danej społeczności lub w przypadku rozprzestrzeniania się wirusa w placówce.

Niektóre z Twoich ulubionych gwiazd udostępniają ważne przypomnienia dotyczące zdrowia skóry.

Khloe Kardashian we wtorek na swoim Instagramie Stories wyjaśniła, dlaczego w ciągu ostatnich kilku tygodni fotografowano ją z „stale zmieniającym się bandażem” na twarzy.

„Po zauważeniu małego guzka na twarzy i założeniu, że jest to coś tak drobnego jak pryszcz, zdecydowałam się na biopsję 7 miesięcy po tym, jak uświadomiłam sobie, że nie ustępuje” – napisała obok zdjęcia wspomnianego guza.

Kilka dni później powiedziano jej, że musi przejść „natychmiastową operację usunięcia guza z twarzy”.

Na szczęście lekarzowi udało się uzyskać „wszystko” i obecnie trwa proces zdrowienia.

Dodała, że ​​podzieliła się swoją historią, aby przypomnieć swoim obserwującym, aby „poddawali się badaniom i to często”.

„Proszę, potraktujcie to poważnie i regularnie poddawajcie się samobadaniu, a także corocznym badaniom kontrolnym” – nalegała fanów.

Kardashian nie jest jedyny. W sierpniu zeszłego roku Hugh Jackman udostępnił film, na którym jest z bandażem na nosie, wyjaśniając, że jego lekarze zauważyli coś „nieprawidłowego” i zdecydowali się na biopsję.

„Więc jeśli zobaczysz moje zdjęcie w tym ubraniu, nie panikuj” – powiedział 54-letni aktor, po czym namawiał swoich obserwujących, aby dbali o swoją skórę. „Pamiętaj, idź i kup czek i używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Nie bądź taki jak ja, gdy byłem dzieckiem, po prostu używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym”.

Powtórzył swoje przesłanie w podpisie filmu: „Proszę często poddawać się badaniom skóry, nie sądzić, że Tobie się to nie przytrafi, a przede wszystkim nosić krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym”.

W poście na Instagramie kilka miesięcy wcześniej gwiazda „Współczesnej rodziny” Jesse Tyler Ferguson (46 l.) również namawiał swoich obserwujących, aby regularnie odwiedzali dermatologa i stosowali kremy z filtrem przeciwsłonecznym po usunięciu „odrobiny raka skóry” z szyi.

„Przypomnienie, aby być na bieżąco z wynikami badań dermatologicznych… zwłaszcza jeśli jesteś uczciwy jak ja. Zawsze, gdy tam idę, coś mi zabierają” – napisał. „Dziś zbadali wykryty nowotwór skóry. Nie martw się, zachorowałem wcześnie i wszystko będzie dobrze. 🔪 (i używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym! Dla mnie SPF 1000!)

Na zdjęciu widać bandaż zakrywający część szyi tuż pod uchem.

Jego mąż Justin Mikita napisał w sekcji komentarzy: „Muszę cię zatrzymać na zawsze. Wizyty u dermatologa raz w miesiącu!”

Eksperci podkreślają także znaczenie odpowiedniego stosowania i prawidłowego stosowania filtrów SPF.

Doktor Barry D. Goldman , instruktor kliniczny w Cornell NewYork-Presbyterian Hospital, powiedział w marcu USA TODAY, że 80–90% wszystkich nowotworów skóry dotyczy twarzy i szyi.

„Wiemy, że regularne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych na twarzy zapobiega rakowi skóry i doskonale przeciwdziała starzeniu, zapobiegając zmarszczkom i przebarwieniom na twarzy” – powiedział, dodając, że ważne jest również noszenie filtrów SPF w niesłoneczne dni, ponieważ promieniowanie UVA Promienie mogą przenikać przez chmury i okna.

Doktor Caroline Robinson, dermatolog i założycielka Tone Dermatology , dodała, że ​​należy go nakładać również na inne odsłonięte obszary, w tym na szyję, uszy i dłonie.

„Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca nakładanie 1 kieliszka kremu z filtrem przeciwsłonecznym na całe ciało, z czego około 1/2 łyżeczki na twarz i szyję. Krem z filtrem przeciwsłonecznym powinien mieć co najmniej SPF 30 i szerokie spektrum chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVA. Odporne na promienie UVB i wodę” – dodała. „Należy go nosić codziennie, niezależnie od tego, czy przebywa się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, i ponownie nakładać go w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli przebywa się na zewnątrz”.

Oprócz ochrony przeciwsłonecznej Stowarzyszenie Amerykańskiej Akademii Dermatologii sugeruje, aby w stosownych przypadkach szukać cienia, a także nosić odzież chroniącą przed słońcem, w tym kapelusze z szerokim rondem, długie rękawy i okulary przeciwsłoneczne.

Stowarzyszenie zachęca również pacjentów do wizyty u certyfikowanego dermatologa, jeśli zauważą nowe lub podejrzane plamy na skórze lub jakiekolwiek zmiany, swędzenie lub krwawienie.

Stowarzyszenie twierdzi, że aby zauważyć zmiany, warto wyrobić sobie nawyk comiesięcznego sprawdzania swojej skóry.

Przykro nam, Gwyneth Paltrow: Dermatolodzy twierdzą, że filtry przeciwsłoneczne gwiazdy są niebezpieczne

Contents

loading...

Lihat Juga

Revitaprost a zdraví moči: Výhody a úvahy

Revitaprost a zdraví moči: Výhody a úvahy Zdraví močových cest je zásadním aspektem celkové pohody …